Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

SPOTKANIE Z POLICJĄ

środa 26.10.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

24 października 2022 uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z policją. Podczas pogadanki z panią z policji uczniowie przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się na ulicy, w drodze do i ze szkoły oraz w różnych sytuacjach w kontaktach z obcymi. Spotkanie to również było prowadzone w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „Świeć Przykładem”. Jej celem jest przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. Wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali znaczki odblaskowe. Największą atrakcją spotkania był „Sznupek” – maskotka śląskiej policji, z którym każdy mógł się przywitać.