Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

ZAŻYWAMY PEŁNEJ KULTURY

piątek 08.04.2022 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

29 kwietnia uczniowie klas IV „a” i „b” wybrali się do Bielska-Białej. Celem była Galera Sztuki BWA oraz kino Helios wraz z seansem filmu „Mikołajek”. Relację z wrażeń zamieszczamy poniżej:

Podobało mi się kino – film pt.”Skarb Mikołajka”. Trochę się uśmiałem. Na przykład, kiedy Mikołajek z przyjaciółmi wkradają się do szkoły dla dziewcząt. (…) W galerii sztuki też było spoko. Podobały mi się powiększone narządy zmysłów (oko, nos), stół w skali 2:1 i ogromne krzesła. Fajne były też dzieła artystów, którzy bawili się słowem, a nawet mini gry komputerowe.

Nataniel Gibas

Nasza wtorkowa wycieczka była, moim zdaniem, udana i ciekawa. Zwiedziliśmy galerię sztuki, braliśmy udział w warsztatach. Zobaczyłem wiele ciekawych obrazów. Później udaliśmy się do kina na „Mikołajka”. Najbardziej spodobał mi się fragment, jak Mikołajek chciał sprzedać swoją ciężarówkę za 1000 zł. Powinniśmy częściej jeździć na takie wycieczki.

Jakub Bąk

We wtorek 29.03. pojechaliśmy z klasą do Bielska. Na początku Pani zrobiła nam zdjęcie z Reksiem (koło rzeki Biała). Najbardziej podobała mi się druga wystawa i kino. Byliśmy też na warsztatach, które odbywały się w willi bogatego bielszczanina. Ta willa została w testamencie zapisana Bielsku. Wycieczka była udana.

Karol Walaszek

Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze było kino, gdyż sam film był śmieszny i wzruszający. Budził on emocje, ukazywał piękno młodości, wybryki, niewinne zabawy dziecięce, a także problemy w nauce czy emocje dzieci (np. jak dziecko przeżywa przeprowadzkę). (…)

Adam Wójcik

(…) w Galerii podobały mi się  obrazy i stół, pod którym był ufoludek. Zaciekawiło mnie, jak zrobiono te literki. W filmie podobało mi się, jak koledzy nie chcieli wpisać na piłkę Ananiasza. I jeszcze, jak chłopcy znaleźli skarb. Ciekaw jestem, czy w końcu wpisali Ananiasza na piłkę? J

Sebastian Szemiczek

Nasza wycieczka była przyjemna i niesamowita. Panie cały czas były uśmiechnięte. Wszyscy byli mili. W Galerii zobaczyłam bardzo dużo fantastycznych obrazów. Nasze warsztaty były super, bardzo mi się podobały. W kinie było zabawnie, bo przygody Mikołajka były bardzo śmieszne.

Lena Kruczyńska

Wycieczka była fajna. Pierwsze oglądaliśmy obrazy, był tam też ogromny stół, a pod stołem model kosmity. Oglądaliśmy również napisy z wyrzeźbionych liter. Na warsztatach robiliśmy różne wycinanki z gazet. Ja i moje koleżanki wybrałyśmy temat o modzie. Obejrzeliśmy również film pt. „skarb Mikołajka”. Film bardzo mi się podobał.

Nikola Kruszecka

W Galerii Sztuki podobały mi się obrazy, choć niektóre były trochę straszne. Podczas warsztatów wykonałem z Adamem i Kamilem niezłą pracę. Podobała mi się, ale inne prace też były ciekawe. Zainteresował mnie film pt. „Skarb Mikołajka”, był ciekawy, trochę śmieszny. Mój ulubiony moment to wtedy, kiedy Alcest przychodzi do sklepiku i prosi o 500 tabliczek czekolady. To była niezapomniana wycieczka. Chciałbym, żebyśmy kiedyś znowu się tam wybrali.

Łukasz Dudek

Wystawa obrazów była ciekawa. Szczególnie zwróciłem uwag ę na dwa obrazy. Jeden przedstawiał pojemnik na pieprz, a drugi sypiącą się kulę ziemi. Podobała mi się także druga wystawa, szczególnie gry komputerowe. Film był bardzo pouczający. Pokazał, że przyjaźń to największy skarb człowieka.

Kamil Dudek

Moim zdaniem to była super wycieczka. Nie zaponę jej nigdy. Spędziłam fantastyczny dzień. W filmie najbardziej podobała mi się historia, gdy Mikołajek i jego przyjaciele znaleźli zagubionego pieska. Chłopcy odebrali nagrodę i poszli kupić 500 czekoladek, aby naprawić popsutą planetę! (…) Film nauczył mnie tego, że warto naprawiać błędy, które się popełniło.

Lena Barzyczak

Biuro Wystaw Artystycznych okazało się wyjątkowo ciekawym miejscem. Różnorodność obrazów bardzo mnie zainteresowała. Fenomenalna była gigantyczna, dmuchana pizza, która znajdowała się na samym środku sali. Stał też tam wielki stół, większy niż standardowy, a na nim leżały różne narządy i części ciała. Pod stołem leżał ufoludek z wielką głową. Po obejrzeniu wszystkich obrazów mieliśmy warsztaty w innym budynku. Wycinaliśmy, wklejaliśmy różne zdjęcia, krajobrazy, wyrazy itd. Z naszej prostokątnej kartki wycięłyśmy kształt przypominający spódnicę. Te prace wykonaliśmy w willi bogacza, który przed śmiercią zapisał w testamencie tę willę miastu. To były najlepsze warsztaty, na jakich byłam. Po warsztatach poszliśmy do Galerii Sfera. (…) Najbardziej wzruszył mnie koniec filmu o Mikołajku. Wyjazd okazał się fantastyczną przygodą.

Oliwia Dudka

Na wycieczce byliśmy w Galerii Sztuki i w kinie. Zobaczyłam bardzo dużo pięknych obrazów i nie tylko. Był to wspaniały wyjazd i mam nadzieję, że będzie ich więcej.

Martyna Mocek

Najbardziej na wycieczce podobało mi się kino. (…) W galerii najbardziej podobała mi się wystawa grupy „TwoŻywo”. Zdziwił mnie fakt, że w ich nazwie znajduje się błąd ortograficzny, ale pan, który nas oprowadzał wytłumaczył, że to celowe.

Antoni Mika

Wycieczka bardzo mi się podobała. W Bielsku było dużo atrakcji. Duża galeria sztuki i kino to wprost wspaniałe miejsca. Myślę, że jest co wspominać.

Błażej Słonka

Najpierw poszliśmy do Reksia – mamy tam zrobione zdjęcie. W galerii podobało mi się najbardziej. Nawet narysowałam obraz podobny do takiego, który tam widziałam. W kinie obejrzeliśmy film pt. „Skarb Mikołajka”. To była niezapomniana wycieczka.

Marta Małysiak