Zespół Szkół w Łękawicy

Szkoła Podstawowa im. bł. o. Michała Tomaszka
Przedszkole

ZDROWO I KOLOROWO

wtorek 07.11.2023 r. | Kategoria: Szkoła - Wydarzenia

W październiku uczniowie klas pierwszych i drugich na zajęciach rozwijających uczyli się, że warzywa i owoce są źródłem cennych witamin oraz składników odżywczych i powinny być głównym składnikiem naszej diety. W każdym tygodniu uczniowie przygotowywali smaczne i zdrowe przekąski: kanapki, surówki, sałatki i szaszłyki owocowe oraz soki owocowo-warzywne. Najlepiej ich poczynania ujęła w rymowanym wierszyku p. Sławomira Jakubiec:

W tym miesiącu każda klasa

dzielnie pracowała.

Kanapki, sałatki i surówkę wykonała.

I b posiłkiem pełnym witamin

z przedszkolakami się podzieliła.

Zabawy było dużo,

jedzenia jeszcze więcej,

a sukcesów osobistych najwięcej!

Pracą z nożem, tarką i obieraczką

dzieci się zapoznały

i wszystkie palce im pozostały 😉

Więc ich rodzice już się bać nie będą,

Gdy dzieciaki z nimi w kuchni pracować będą 😉

Mamy nadzieję, że zajęcia te  były dla naszych uczniów inspiracją do przygotowywania zdrowych oraz kolorowych posiłków i od teraz będą z wielkim apetytem zajadać się daniami pełnymi warzyw i owoców, zarówno w domu jak i na stołówce szkolnej.